Laiškas Neringos merui

Dėl laiko apribojimų Neringoje

Neringos Merui Dariui Jasaičiui
cc Neringos savivaldybės administracijos direktoriui Egidijui Šakaliu

Gerb. Mere,

mūsų nariams sunkiai suprantamas Jūsų administracijos sprendimas apriboti renginius Neringoje po 22 valandos. Mes palaikome asociacijos “Neringa 2030” peticiją DĖL VIEŠŲ RENGINIŲ LAIKO NUSTATYMO NERINGOJE, kurią yra pasirašę virš 6000 žmonių.

Tradicija šokti pagal muziką naktimis yra senesnė už kopas. Neringoje egzistuoja vietų, kuriose žala dėl triukšmo yra suvaldoma arba išvis neatsitinka. Renginių organizatoriai yra atviri bendradarbiavimui su savivaldybe ir policija dėl žmonių srautų reguliavimo ir aplinkosaugos reikalų. Nėra priežasčių uždrausti visus renginius.

Taip pat mums sunku suprasti, pagal kokius kriterijus būtų suteikti leidimai išimtine tvarka. Tokia neskaidri sistema yra atvira korupcijai ir mums yra nepriimtina. Mums kelia nerimą, kad leidimų išdavimo procesas galimai labiau priklausys nuo savivaldybės kaprizų ir laikraščių antraščių, o ne nuo renginių kultūrinės vertės, triukšmo lygio arba organizatorių pastangų mažinti žalą.

Kadangi sezonas jau prasidėjo ir turime įsipareigojimų, mums gresia dideli nuostoliai. Prašome nedelsiant atšaukti sprendimą, kuris ne tik kenkia mūsų verslams, bet ir Neringos reputacijai, kaip tobulai vietai praleisti vasarą su draugais. Prašome kuo greičiau suderinti leidimus su esančiais prašymais, kad jie turėtų aiškumą, o mes galėtume toliau planuoti savo veiklą ir viešinti informaciją apie renginius.

Primename, kad mūsų sektoriaus darbai kasmet pritraukia į Neringą tūkstančius žmonių, ir sukuria tokius gerus prisiminimus, kad jie grįžta pas Jus kiekvienais metais.

Pagarbiai

Mark Adam Harold
Naktinės ekonomikos asociacijos valdybos pirmininkas