Kandidatų apklausa: Valdas Benkunskas (TS-LKD)

Naktinės ekonomikos asociacija NaktA paklausė kandidatams į merus Vilniuje ar šie palaikytų mūsų siūlymus. Čia atsako Valdas Benkunskas, (TS-LKD).

Kandidatas Tomas Raskevičius (Laisvės partija) irgi atsiliepė, surasite jo atsakymus čia:
https://nakta.lt/kandidatu-apklausa-tomas-raskevicius-laisves-partija/
Kandidatai Lukas Savickas (Demokratai) ir Eglė Radvilė (LRLS) sutiko su siūlymais iš principo, bet nepateikė detalizuotų
atsakymų. Kiti kandidatai neatsiliepė. Kandidatai, kurie viešuose debatuose akcentavo naktinės ekonomikos ribojimus: Mykolas Majauskas, Ramojaus Girinskas.

Naktinis gyvenimas turi didelę ekonominę, kultūrinę ir socialinę vertę.

PRITARIU. Esu įsitikinęs, kad tinkamai prižiūrimas naktinis gyvenimas gali pritraukti į miestą jaunus talentus, skatinti turizmą, kultūriškai ugdyti visuomenę, skatinti socialiai jautrių grupių integraciją į visuomenę ir didinti mažiau patrauklių rajonų vertę, tačiau tam reikalingas priemonių kompleksas, kurį siūlau savo rinkimų programoje.

Savivaldybė įsteigs Naktinį biurą, parengs ir vykdys naktinę miesto strategiją.

PRITARIU. Ne tik naktinės ekonomikos, bet ir kitose srityse, matome prasmę turėti specializuotas įstaigas, kurios veikia kaip kompetencijų centrai. Naktinio biuro funkcija – siekti, jog naktinės ekonomikos sektoriaus potencialas būtų išnaudotas, o visų suinteresuotų šalių interesai užtikrinti, vykdyti įvairias studijas ir remiantis duomenimis, formuoti naktinės ekonomikos politiką.

Naktimis veikiančios įstaigos bus saugomos nuo naujakurių skundų, jei naktinė veikla buvo vykdoma dar iki įsikuriant naujiems kaimynams. 

PRITARIU. Mieste turi galioti pirmenybės principas – nauji būstai ar pasikeitę gyventojai neturi diktuoti naktinės kultūros įstaigų likimo. Priešingu atveju, rizikuojame atbaidyti investuotojus ir sustabdyti naktinės ekonomikos vystymąsi. Gyventojai prieš perkant būstą triukšmingoje vietoje turėtų būti apie tai informuoti ir įsivertinti, ar gyventi toje zonoje jiems bus patogu. Vykdyti informavimą padėtų Vilniaus naktinių kultūros įstaigų žemėlapis. Tokiose zonose tolerancija triukšmui, protingumo ribose, būtų didesnė, o skundai būtų fiksuojami tik rimtais atvejais, objektyviai įrodžius pažeidimus. Tas pats principas turi galioti ir pasilinksminimo vietoms – ten, kur nuo seno nustatytos gyvenamosios zonos, nebūtų leidžiama pradėti triukšmingos veiklos.

Inovatyvios nevalstybinės performansų vietos bus pripažintos, skatinamos, saugomos ir remiamos.

PRITARIU. Investuosime į nekilnojamąjį turtą, kad muzikos atlikimo vietos būtų išsaugotos ir suteiksime jas naktinės kultūros įstaigoms operavimo pagrindu. Taip užtikrinsime, kad vystantis miestui, plečiantis gyvenamiesiems rajonams ir administraciniams centrams, kultūros taškai neišnyktų. Sukursime naują maitinimo įstaigų kategoriją – „dainyklas“, kuriose atliekama gyva muzika ir užtikrinsime jų integraciją į miesto plėtros planavimą.

Tinkamuose naujuose NT projektuose bus numatyta muzikos erdvė su garso izoliacija.

PRITARIU. Sieksime, kad nekilnojamojo turto vystytojai numatytų patalpas muzikos erdvėms gyvenamuosiuose kvartaluose tokiu pačiu principu kaip šiuo metu numatomos patalpos komercinei veiklai, rekreacinės erdvės ir kita.

Savivaldybė parems prieinamumą neįgaliesiems ir triukšmo valdymo priemonių įrengimą naktinėse įstaigose.

PRITARIU. Kartu su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba bei nevyriausybinėmis organizacijomis kursime kampanijas, kurios sieks padaryti naktinį Vilnių kuo atviresnį visiems, o kultūros įstaigų, muzikinių erdvių, barų prieinamą didinsime rengdami patalpų remonto konkursus – jų dalyviai galės pretenduoti į finansavimą, skirtą tobulinti įėjimus į įstaigas, tualetus, planavimą, ženklinimą, stalus ir kėdes žmonėms su negalia. Taip pat skatinsime ir senjorų integraciją į naktinį gyvenimą.