Kandidatų apklausa: Tomas Raskevičius (Laisvės partija)

Naktinės ekonomikos asociacija NaktA paklausė kandidatams į merus Vilniuje ar šie palaikytų mūsų siūlymus. Čia atsako Tomas Raskevičius (Laisvės partija).

Kandidatas Valdas Benkunskas (TS-LKD) irgi atsiliepė, surasite jo atsakymus čia:
https://nakta.lt/kandidatu-apklausa-valdas-benkunskas-ts-lkd/
Kandidatai Lukas Savickas (Demokratai) ir Eglė Radvilė (LRLS) sutiko su siūlymais iš principo, bet nepateikė detalizuotų atsakymų. Kiti kandidatai neatsiliepė. Kandidatai, kurie viešuose debatuose akcentavo naktinės ekonomikos ribojimus: Mykolas Majauskas, Ramojaus Girinskas.

Naktinis gyvenimas turi didelę ekonominę, kultūrinę ir socialinę vertę.

PRITARIU. Vilniaus naktinės ekonomikos ir pramogų vietos (barai, naktiniai klubai, muzikos erdvės) yra itin svarbios miesto gyvybingumui ir atmosferai mieste. Jos reikšmingai prisideda prie gyvenimo kokybės mieste bei noro ne tik apsilankyti Vilniuje, bet ir jame įsikurti.

Savivaldybė įsteigs Naktinį biurą, parengs ir vykdys naktinę miesto strategiją.

PRITARIU. Naktinio gyvenimo sritį savivaldybėje galėtų kuruoti naktinės ekonomikos koordinatorius. Naktinės ekonomikos koordinatorius būtų atsakingas už naktinės ekonomikos strategijos parengimą, naktinės ekonomikos strategijos įgyvendinimo komandos subūrimą iš skirtingų su šia sritimi dirbančių Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojų, šiai komandai vadovautų. 

Naktinė miesto strategija turėtų skatinti naktinių pramogų vietų atvirumą ir prieinamumą visiems, kurti sąlygas diegti žalos mažinimo priemones alkoholį ir psichoaktyviąsias medžiagas vartojantiems asmenims, vykdyti prevenciją, kuri užkirstų kelią seksualiniam priekabiavimui, diskriminacijai, neapykantai prieš tam tikros grupės asmenis, viešos tvarkos pažeidimams, skatintų puoselėti gyvybingos ir įtraukiančios naktinio gyvenimo kultūros vystymą(si).

Naktimis veikiančios įstaigos bus saugomos nuo naujakurių skundų, jei naktinė veikla buvo vykdoma dar iki įsikuriant naujiems kaimynams. 

PRITARIU. Teritorinio pirmumo principas turi galioti tiek saugant naktimis veikiančias įstaigas nuo naujakurių skundų (pavyzdžiui, „SOHO“ atvejis), tiek siekiant reguliuoti situacijas, kai naktimis veikiančios įstaigos naujai įsikuria seniau gyvenančių gyventojų kaimynystėje. 

Inovatyvios nevalstybinės performansų vietos bus pripažintos, skatinamos, saugomos ir remiamos.

PRITARIU. Viena iš tokių paramos priemonių galėtų būti naktinių pramogų vietų įtraukimas į esamus Vilniaus miesto savivaldybės finansavimo konkursus, skirtus kultūros vystymui.

Tinkamuose naujuose NT projektuose bus numatyta muzikos erdvė su garso izoliacija.

PRITARIU. NT projektų vystytojai gali būti skatinami numatyti muzikos erdves su garso izoliacija naujuose projektuose, taikant analogišką paskatų sistemą iš savivaldybės pusės kaip ir įrengiant požemines parkavimo vietas ar komercines patalpas pirmuose aukštuose.  

Savivaldybė parems prieinamumą neįgaliesiems ir triukšmo valdymo priemonių įrengimą naktinėse įstaigose.

PRITARIU. Savivaldybė turėtų dalintis biurokratine ir finansine (pavyzdžiui, per atleidimą nuo NT mokesčio) našta patalpų pritaikymui ir triukšmo valdymo priemonių diegimui, jei tokia naktinė pasilinksminimo vieta kuria socialinę ir (ar) kultūrinę vertę. Taip pat skatinti Kultūros paveldo departamentą sudaryti lankstesnes sąlygas patalpų pritaikymui žmonėms, kurie turi negalią (pavyzdžiui, leisti praplėsti fasadines įėjimo duris saugomuose namuose).