Nauja naktimis veikiančių maitinimo ir pramogų įstaigų asociacija „NaktA” kviečia įstoti

Nauja naktimis veikiančių maitinimo ir pramogų įstaigų asociacija „NaktA” kviečia įstoti

Reaguodami į kai kurių dominuojančių sektoriaus atstovų neetiškas praktikas, prastus kokybės standartus bei ryšius su verslo interesais Rusijoje, Naktinės ekonomikos asociacija „NaktA” šiandien skelbia savo veiklos principų sąrašą ir pradeda priimti narius: bendraminčius restoranus, barus, naktinius klubus bei kitas kultūrinės veiklos vietas.

Norėdami gerinti sektoriaus įvaizdį ir efektyviau atstovauti naktimis veikiančių maitinimo ir pramogų įstaigų interesus, naujos asociacijos steigėjai akcentuoja aukštus etikos standartus, įvairovę ir konstruktyvų bendradarbiavimą su Vyriausybe ir visuomene.

Kad dideli tinkliniai verslai nedominuotų asociacijos diskurse, steigėjai deklaruoja, kad tokie nariai nebus priimti. Smulkesnių verslų atstovai galės įstoti greitai ir patogiai, www.nakta.lt portale; susitikimai ir balsavimai vyks internete, o sprendimai bus priimami taikant aukščiausius skaidrumo standartus. Narystės mokestis, nariui atstovaujant vieną vietą – 15 € / mėn. Narystė su neribotu vietų kiekiu kainuos 30 € / mėn.

Norėdama išreikšti solidarumą su kolegomis Ukrainoje, naujos asociacijos valdyba priėmė sprendimą paaukoti visus iki birželio pabaigos surinktus narių mokesčius humanitarinės pagalbos fondui „Music Saves UA” www.musicsavesua.com, kurį administruoja Ukrainos muzikos renginių asociacija.

„NaktA” principų deklaracija

  • Giname naktimis veikiančių maitinimo įstaigų interesus ir atstovaujame juos žiniasklaidoje bei konstruktyviai bendradarbiaujame su Vyriausybe, savivaldybėmis, seniūnijomis, gyventojais ir užsienio partneriais.
  • Akcentuojame smulkesnių įmonių svarbą, nes sveikai naktinei ekonomikai reikia kuo daugiau įvairovės. Nepriimame didelių tinklų į narius, todėl jų interesai nedominuoja mūsų veikloje.
  • Palaikome aukštus etikos bei socialinės atsakomybės standartus, netoleruojame neapykantos, diskriminacijos, seksualinio priekabiavimo, korupcijos, darbuotojų išnaudojimo.
  • Atsisakome Rusijos ir Baltarusijos produktų, neturime verslų ryšių Rusijoje, palaikome Ukrainą ir padedame pabėgėliams.
  • Kovojame už mokslu pagrįstą ir proporcingą COVID-19 pandemijos kontrolę, griežtai pasisakome prieš visiškai nelogiškus darbo laiko apribojimus. Pasisakome už žalos mažinimo principu pagrįstą sveikatos politiką.
  • Įgaliname atlikėjus ir kūrėjus bei skatiname kultūrinę veiklą, kad Lietuva turėtų pavyzdingą ir pasaulyje pripažintą naktinio gyvenimo kokybės reputaciją.

Asociacijos prezidentas Raimondas Pranka pažadėjo dirbti tam, kad klestėtų kuo daugiau smulkesnių verslų, būtų užtikrinta plačiausia įmanoma pasiūlymų įvairovė, skatinama vietinės kultūros plėtra bei keliami paslaugų kokybės standartai. „Man patinka gyventi šalyje, kurioje veikia daug skirtingų įstaigų su savo autentišku charakteriu, todėl mūsų asociacijos tikslas yra susitelkti ir įgalinti smulkesnius verslus vykdyti kuo daugiau kultūrinės veiklos, garsinti jų svarbą kaip būtiną Lietuvos ekonomikos dalį. Drauge, solidariai galėsime įveikti bet kokias kliūtis.”

Asociacijos valdybos pirmininkas Markas Adamas Haroldas teigia, kad Lietuvos naktinės ekonomikos sektorius gali būti svarbus variklis visai ekonomikai, turi daug neišnaudoto potencialo ir jau yra aukštai įvertintas pasaulyje. „Naktinio gyvenimo sektorius ne tik įdarbina žmones, bet ir sukuria bendruomenes, suteikia kūrybiškiems žmonėms erdvę pradėti savo karjeras, pritraukia turistus ir talentus į Lietuvą. Esu daug metų dirbęs kaip sostinės naktinės ekonomikos atstovas ir galiu patvirtinti, kad užsieniečiai ne tik žino apie mus, o ir cituoja mūsų veiklas kaip pavyzdingas. Aš visada dirbu tam, kad Lietuva būtų laikoma pasaulio lydere šioje sferoje. Su nauja nacionaline asociacija galėsime pasiekti dar daugiau.”

Kiti steigėjai – barų „Piano Man”, „Gringo”, „The Bubbles” ir kitų įstaigų vadovas Saulius Galdikas, naktinio klubo „Opium” vadovas Karolis Šlikas, baro „Love” vadovas ir vienas iš kepyklos „Druska Miltai Vanduo” vadovų Vilius Kadūnas bei muzikos ir kultūros vietos „Kablys” ir restorano „Saulės Jėgainė” vadovas Giedrius Vaškelaitis.

„NaktA” jau yra tarptautinio miestų naktinės ekonomikos plėtros tinklo „Cities After Dark” ir Europos gyvos muzikos vietų federacijos „LiveDMA” narė. Tokie ryšiai suteikia galimybę dalyvauti tarptautiniuose projektuose, labiau integruoti Lietuvą su Vakarų Europos šalių ekonomikomis, eksportuoti lietuvišką kūrybą bei dalintis gera naktinio gyvenimo reguliavimo praktika su visu pasauliu.

„NaktA” – dirbame visą naktį
www.nakta.lt

Prezidentas Raimondas Pranka
+37061674754

Valdybos pirmininkas Mark Adam Harold
+37065203303